Údržba drevených podláh pomocou Bona Spray Mopu

Na to, aby drevená podlaha bola dlhé roky pastvou pre oči je potrebné vyvinúť isté úsilie. Aj v tomto prípade platí, že lepšia je pravidelná časovo nenáročná údržba ako nárazové ošetrovanie a zbavovanie sa niekoľkotýždňových nánosov nečistôt agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

Zásada číslo jedna: pravidelné vysávanie či zametanie. Jemné kamienky, prach, piesok a iné nečistoty môžu podlahu poškriabať

Najrýchlejším spôsobom ako sa postarať o odstránenie prachu, omrviniek a iných známok života domácnosti je vysávanie. V prípade, že máte drevenú podlahu s povrchovou úpravou olej, dajte si zvlášť pozor na to, aby boli kolieska vysávača (prípadne iné časti zariadenia ktoré prichádzajú do kontaktu s podlahou) gumené. Tie z umelej hmoty ľahko poškodia v lepšom prípade olejovú vrstvu, v horšom aj samotnú podlahu (toto riziko hrozí najmä pri podlahách z mäkkých drevín).

Ak je poškodenie „iba“ v olejovej vrstve, zase až taká veľká katastrofa sa nestane. Olejová vrstva sa zvykne sama bežnou chôdzou, prípadne umytím zahladiť. Ale aj tak, nikomu nevylepší náladu pohľad na dlhé nevzhľadné stopy ktoré zanechal vysávač na exkluzívnej drevenej podlahe.

Pri vysávaní si všímajte ako veľmi je podlaha znečistená. Našli ste úseky so zaschnutým jedlom, omáčkou, kečupom alebo inými zvyškami obeda? V takom prípade bude podlaha pred samotným mopovaním potrebovať zvláštnu „ručnú“ starostlivosť. Navlhčite handru čistou vodou (utierka má byť vlhká iba natoľko, aby podlaha bola suchá do cca minúty po aplikácii) a pritlačením mokrej handry sa pokúste nečistotu mechanickou silou zmyť. Ak je vrstva nečistoty veľmi hrubá, pokúste sa ju opatrne odstrániť tupou stranou príborového nožíka. Silne znečistené miesta sa Vám samotným mopom totižto nepodarí zmyť. A chcete predsa 100 % výsledok, nielen polovičný, však?

Podlahu zbavenú vlasov, prachu, nečistôt a zaschnutých „kvapancov“ môžete začať mopovať.

Veľmi praktickým pomocníkom na čistenie drevených podláh je Bona Spray Mop

mop_zenaČistenie drevených podláh je vďaka Bona Spray Mopu veľmi jednoduché: stačí len nastriekať čistič pomocou dávkovacej páčky (ktorá je hneď po ruke) a podlahu zotrieť. Výhodou rozprašovačov je okrem iného aj skutočnosť, že na drevenú podlahu sa nedostane nadmerné množstvo vody (ako to často býva pri klasickom mopovaní), ale presne iba toľko, koľko je potrebné na dôkladné vyčistenie.

Oceníte najmä pohodlné narábanie s mopom bez zohýbania, naťahovania sa s vedrom či žmýkania

Okrem mopu so sprejom je súčasťou balenia aj Bona čistiacia utierka z mikrovlákien, ktorú môžete až 300 krát vyprať na teplote 60 °C bez aviváže.

Mikrovláknové utierky vďaka špeciálnej technológii špinu nerozotierajú po podlahe, ale uzavrú ju do utierky

Pred samotným mopovaním mikrovláknovú utierku trochu navlhčite, aby hneď nevsiakla čistiaci prostriedok ktorý na podlahu nastriekate.

V balení nájdete aj jednu náplň čistiaceho prostriedku Bona pripravenú na okamžité použitie, stačí „zacvaknúť“ na určené miesto. Bona prostriedok pekne vyčistí podlahu a nezanecháva šmuhy. Po mokrej podlahe pár sekúnd nešľapte, inak zostanú viditeľné odtlačky.

Skôr na svetlé podlahy, pre tmavšie použite iný čistiaci prostriedok

spraymop_drevene podlahyMenšou nevýhodou je, že originál Bona čistič zanecháva na podlahe veľmi jemný, sotva viditeľný, biely film. Na svetlých podlahách ho nemáte šancu vidieť, ale v prípade, že interiér Vašej domácnosti zdobí tmavšia podlaha, je dosť možné, že nezostane bez povšimnutia. Plastovú nádobu môžete naplniť aj akýmkoľvek iným čistiacim prostriedkom inej značky (napr. veľmi šetrným Prontom na drevené podlahy). Počítajte však s tým, že pri použití iného čistiaceho prostriedku na Bona Spray Mop strácate záruku.

Chybičkou krásy je deformácia plastovej nádobky podtlakom, ktorý sa vytvára pri vystriekaní väčšej polovice čistiaceho prostriedku – čo samozrejme nemá vplyv na čistenie podlahy, len môže mierne naštvať puntičkárske povahy.

Až na tieto drobné nevýhody je Bona Spray Mop absolútne nenahraditeľným pomocníkom pri rýchlej denno dennej údržbe drevených podláh.