Masívne drevené podlahy z exotického dreva v akcii

Kráse, prirodzenosti a originalite masívnej drevenej podlahy sa nič nevyrovná. Teraz ju navyše môžete mať za zvýhodnenú cenu. Dnes štartuje akciová ponuka na vybrané druhy exotických drevín. Platí do vypredania zásob. Všetky podlahy majú pero drážku na štyroch stranách.

Podlaha cumaru masív, hrúbka 20mm, šírka 115, mix dĺžok – len za 37 € / m2

cumaru_podlaha
podlaha cumaru

Cumaru je drevina s prirodzeným výskytom v krajinách južnej Ameriky, k hlavým exportérom patrí Brazília. Kvôli podobnému vzhľadu s luxusným teakom sa cumaru často označuje aj ako brazilský teak. Pôsobivá kresba v kombinácii s teplými odtieňmi žltohnedej, zlatohnedej a červenohnedej farby je skutočnou pastvou pre oči.

Cumaru sa vyznačuje vysokou tvrdosťou, na rebríčku tvrdosti drevín podľa Janka škály tróni na prvých priečkach (tvrdosť podľa Janka škály až 3540 lb) Porovnateľné parametre tvrdosti má z u nás dostupných drevín už iba Ipe. Cumaru je v porovnaní s dubom až dva a pol krát tvrdšie. Znamená to, že podlaha cumaru je odolnejšia voči škrabancom, preliačeninám a pádu ťažkých predmetov. Cumaru je odolné voči vlhkosti (je vhodné aj na vonkajšie použitie), hnilobe a nap

adnutiu škodcami. Drevo cumaru je veľmi husté – pri vysušení na 12 % má okolo 1070 kg / m3.

 

tauari podlaha
Tauari podlaha

Podlaha Tauari masív, hrúbka 20mm, šírka 120 mm, mix dĺžok – len za 36 € / m2

Tauari je juhoamerická drevina, najčastejšie je k nám dovážaná z Brazílie. Obchodníci ju často predávajú pod názvom brazílsky dub. Na rozdiel od nášho dubu je Tauari tvrdšie (podľa Janka škály je tvrdosť až 1650 lb, dub európsky má tvrdosť 1120lb) a má atraktívnejšiu kresbu. Drevo Tauari je svetlo hnedé občas s nádychom ružovkastej. Vhodné pre tých, ktorí preferujú prirodzene svetlejšie podlahy.

Podlaha Garapa masív hrúbka 20mm, šírka 100mm, mix dĺžok – akcia, len za 38 € / m2

Garapa je tvrdé drevo s vysokou hustotou, ktoré sa k nám dováža prevažne z Brazílie. Jej krásne teplé odtiene medovohnedej a žltohnedej farby presvetlia interiér a zútulnia obytný priestor. Garapa je po vysušení pomerne stabilná, preto je obľúbeným materiálom na podlahy.

Podlaha Wenge masív hrúbka 20 mm, šírka 100 mm, mix dĺžok – akcia len za 86 € / m2

Africké Wengé tmavohnedej takmer až čiernej farby so zlatohnedými tónmi Vás uchváti svojou nadčasovou eleganciou. Wenge je veľmi ťažké drevo s vysokou hustotou, odolné voči oderu a pádu ťažkých predmetov. Na povrchu dreva sú veľmi jemné čiarky, sotva viditeľné vrypy. Drevo má pomerne dlhú trvácnosť, radí sa do druhej triedy životnosti.

Ceny platia pri minimálnom odbere 50 m2, sú bez prepravných nákladov a platia do vypredania zásob.