Drevené parkety netradične

Drevené parkety sú veľmi obľúbeným a osvedčeným podlahovým materiálom. Je tomu tak preto, že drevo ako prírodný materiál poskytuje komfortný pocit tepla pri chôdzi a pastvu pre oči. Termín parkety sa rozšíril na takmer všetky druhy drevených podláh, bez ohľadu na veľkosť lamely opracovanie alebo typ spoja.

Na Slovensku vedú dubové podlahy, ale čo takto dať Vášmu domovu netradičný vzhľad a výnimočný charakter s krásnymi drevenými parketami z kolekcie Woodpoint Exotic? Presne ako napovedá názov, drevo z tejto kolekcie pochádza z celého sveta – z Južnej Ameriky, Afriky a Ázie.

Parkety z exotického dreva sa vyznačujú žiarivými farbami, neobyčajným vzhľadom a pôsobivou kresbou vďaka čomu sa aj Vaša podlaha stane dominantou obytného priestoru.

Parkety – ponuka obchodu Woodpoint.sk

  • masívne drevené parkety s perom a drážkou bez povrchovej úpravy – rôzne rozmery, šírky 60 mm, 70mm, 90mm, 100mm, 120 mm až do 140 mm, štandardné hrúbky 14 mm, 15 mm a 20 mm, dĺžky 400-2500mm
  • veľkoplošné viacvrstvové parkety – šírky 100, 120 mm, 140 mm a 190 mm, rôzne hrúbky – 11mm, 15mm, 16mm, 19mm až 21mm, dĺžky 400-1800mm. Výhoda viacvrstvových parkiet spočíva v ich väčšej stabilite v porovnaní s masívnymi podlahami – až o dve tretiny. Je to vďaka ich konštrukcii – spodná vrstva brezová preglejka perfektne odoláva zmene vlhkosti a teploty a pohľadová 3 alebo 4 mm vrstva z exotického dreva zase zaručuje pocit a vzhľad masívnej podlahy. V prípade záujmu je možnosť objednať aj tretiu vrstvu – 2 mm korku, ktorý tlmí kročajový hluk a vytvára pocit, ako keby ste kráčali po masíve. Dvoj a trojvrstvové podlahy sa štandarde vyrábajú už povrchovo upravené UV tvrdeným lakom, vďaka čomu je nášľapná vrstva veľmi tvrdá a skvele odoláva škrabancom. Pre tých, ktorí sú zástancami prirodzenejšej povrchovej úpravy je tu možnosť nechať vo výrobe nášľapnú vrstvu naolejovať, prípadne si môžete parkety povrchovo upraviť samostatne – olejom či lakom podľa vlastného výberu, na mieste pokládky
  • lamparkety – parkety malých rozmerov bez pera a drážky, s ostrou hranou – hrúbka 10mm, šírka 60 mm, dĺžky 300 mm

Nechajte sa inšpirovať

parkety_sucupira
parkety z dreviny sucupira

 

 

 

parkety-iroko
parkety iroko

(obr.zdroj: arrowsun.com.au

Parkety cena

Ceny parkiet závisia od viacerých faktorov.

Na cenu má vplyv predovšetkým druh dreviny z ktorej sú parkety vyrobené a triedenie.

Cena závisí aj od typu parkety – masív či viacvrstvová. Na výrobu viacvrstvových parkiet sa používa menej ušľachtilého dreva, no výrobný proces je náročnejší – lepenie na brezovú preglejku, povrchová úprava parkiet…v konečnom dôsledku tak vyjde porovnateľná šírka rovnako ako masív.

Pod cenu sa výrazne podpisuje aj rozmer parkiet. Čím širšie a dlhšie parkety chcete, tým viac si priplatíte.

Ceny sa v prípade masívnych parkiet pohybujú od 42 € / m2 pri šírke dosky 100 mm za cenovo dostupnejšie dreviny ako je napríklad Garapa až po 199 € / m2 za luxusnú masívnu podlahu z pravého barmského teaku (šírka 120 mm). Ceny dvojvrstvových parkiet začínajú na 44 € / m2 za štýlovú podlahu z juhoamerickej Sucupiry zlatohedých až tmavohnedých odtieňov. Za cenu 44 € ú m2 môžete mať aj dvojvrstvové parkety z afrického Iroka alebo brazílskej Jatoby.

Pozrite si ceny podláh z masívu v eshope

Ceny viacvrstvových parkiet v eshope

Zaujala Vás ponuka drevených parkiet? Pre získanie cenovej ponuky vyplňte prosím tento formulár.